Kolejne święta Bożego Narodzenia bez śniegu.

 

Wesołych Świąt Dla Wszystkich a w szczególności dla :

Majstra , Ekipy , Architektów , Inżynierów i cierpliwie znoszących naszą budowę sąsiadów.

 

Święta to fajny okres. Szczególnie Bożonarodzeniowe. Koniec roku zawsze zmusza do podsumowań.

Tutaj pojawią się ilości betonu i stali które zużyliśmy od początku budowy.  obliczenia trwają. 

Żelbety są blisko ukończenia , została połówka ścian małej wieży i stropy czyli pewnie trochę ponad 25m3 betonu  i dwa cykle wylewania. instalacje w starej części w dużej części gotowa.  Po otynkowaniu i przyklejeniu płyt GK będzie można ułożyć podłogówkę i wylać podłogi.

Tynkowanie rozpoczęte. Ściana w M1 od strony Osieckiej otynkowana. Na tynk cementowy pójdzie 2mm warstwa tynku gipsowego.  Tynk gipsowy jest łatwiejszy w naprawie niż cementowy czy cementowo-wapniowy. wzgledy praktyczne przemawiają za takim rozwiązaniem.

Opiankowaliśmy  PURem zamknięto-komorowym pozostałą część pierwszego piętra. Tym razem zużyliśmy  tylko 2m3 dużo mniej niż poprzednio gdzie poszło około 1m3 na ściany fundamentowe oraz 6m3 na parter i kawałek 1p. Przed wyjazdem do domu Yurii  i Roman wyrównali „cycki” i jest w miarę płaska powierzchnia. Strop nad 1 pietrem to płyta żelbetowa i skrapla się na nim para wodna i woda kapie na podłogę. Pianka jest wodoodporna i teraz skropliny nie beda już zawilgociały podłogi. Piankowanie nie jest tanie bo kosztuje około 900 zl za m3 netto ale dla  naszych wymagań optymalne.

Instalacje elektryczne zapełniają  przestrzeń.  Pracuję nad inteligentnymi miernikami zużycia mediów aby bezobsługowo ściągać informacje na komputer i co miesiąc wysyłać dokładne dane do najemców. Pozwoli to z czasem na dokładne oszacowanie przyszłych kosztów używania mieszkań. Pewnie też przyczyni się do pewnych działań proekologicznych bo każdy dłuższy prysznic od razu pojawi się na dziennym zestawieniu.

Na zdjęciach Geberit – w 2002 kosztował 1000 pln dzisiaj 340n pln. Mamy pełną deflację cen produktów przemysłowych.