My się zimy nie boimy

Grudzień jest łagodny chociaż zimniejszy niż w zeszłym roku. Ocieplenie 5 dniowe  wykorzystaliśmy do wylania pierwszej połówki obu wież.  W sobotę 10 grudnia  36 metrowa pompa przetransportowała 11m3 betonu na górę. Po dwóch dniach zdjęliśmy dźwigary i owineliśmy folią kubełkową. Beton cały czas stoi w szalunkach. temperatury są obecne lekko dodatnie i tylko czasami schodzi w nocy do kilku stopni na minus. Jeżeli przyszłyby porządne mrozy to wstawimy nagrzewnice.

W międzyczasie uprzątnęliśmy plac budowy , zasypaliśmy i utwardziliśmy odkopane ściany fundamentowe osadziliśmy w stropie nad parterem między belkami wspornik pod okrągłe schody. Wyrównaliśmy powierzchnie po natrysku PUR.  Przygotowaliśmy 1 piętro pod piankowanie, które ma być 21 grudnia.

Od wtorku ekipa ruszyła do prac wewnątrz budynku.  Wykańczmy parter. Dokańczamy elektrykę , osadzimy rozdzielnie , stelaże pod sanitariaty. Następnie rozpoczniemy obrabianie ścian i sufitów. W miejscach zabudowanych przykleimy płyty karton-gips a odsłonięte ściany otynkujemy. Żeby nie nosić zaprawy z placu to przerzuciliśmy już część piasku do budynku i  wstawimy betoniarkę.

Dostaliśmy projekt konstrukcyjny balkonów. Projekt zakłada wylanie płyty wewnętrznej ( przeciwwagi) nie naruszająć obecnego stropu ale my chyba rozbierzemy go częściowo i wylejemy całość z betonu C25/30. Pomiędzy płytą zewnętrzną a wewnętrzną zaplanowane są łączniki balkonowe ( isokorby) . Jestem na etapie zbierania ofert od producentów.

 

2 comments on “My się zimy nie boimyAdd yours →

Comments are closed. You can not add new comments.

  1. Czy to będzie budynek kilkurodzinnym, jednorodzinny, przychodnia, hotel? Nie mogę się doczytać, a bardzo mnie to interesuje. Pozdrawiam

    1. Budynek o przeznaczeniu mieszkalnym w pełni pod wynajem. Ostateczny podział według wymagań najemcy. Możliwe pokoje pod wynajem lub całość. Pewnie pójdzie pod wynajem jakiejś biedniejszej ambasadzie lub grupie studentów z erasmusa.

      Pozdrawiam