Majster oraz jego Jola i Tola. A czy Ania o tym wie ?

Na budowie postępy bardzo widoczne, do kraty stropu przykręcane są startery do ścian. Przyśpieszyliśmy bo mamy dwóch ludzi z Ukrainy Jurii i Roman. Bedą skręcać zbrojenie oraz zamieszkali w stylowych wnętrzach na budowie – ujawniam dalsze zdjęcia wnętrz  i jest to przedpremiera zanim magazyny wnętrzarskie zaczną je  publikować i ogłaszać nadejście  nowego trendu – prowizoryzmu.

Nie tylko dwóch nowych pracowników zamieszkało w budynku.  W otworze na poduszki pod podciąg gołębie załozyły gniazdo i nie pozwoliły się wygonić. A teraz pomimo wykuwania szczeliny pod belkę nie opuszczają gniazda.

Ciekawe czy Zielonii i Ornitolodzy zablokują mi budowę  ze względu na okres lęgowy?

Ekipa osadza dwuteowniki w nadprożach. Zanim rozpoczęła,  podparła stropy w piwnicy  i na parterze. Belka miała ponad 5 metrów i ważyła pół tony. A , że ekipę mamy silną to dwóch ludzi ją podniosło na wysokość 3,10 m i precyzyjnie osadziło w gnieździe na płytkach centrujących. Zapewniam ornitologów: to nie było wcześniej wspomniane gołębie gniazdo. Proces podnoszenia przebiegał bardzo sprawnie i z zachowaniem BHP . Na konstrukcji z belek przytwierdzonych do budynku i podłoża osadzona była długa  śruba i skręcając ją milimetr po milimetrze belka została wyciągnięta do góry. Po osadzeniu na płytkach centrujących ,  majster wypełnił wąską szczelinę  zaprawą. Wczoraj osadzanie pierwszej pary belek w drugim nadprożu było dużo łatwiejsze. Dwie belki 180 mm zostały osadzone i na sztywno ze sobą skręcone.

Tytułem wyjaśnienia dlaczego Jola i Tola ?

Majster Wojtek obydwie podpory do wyciągania półtonowej nazwał  kobiecymi imioniamy i odpowiednio częśći składowe owych lasek. Zastanawialiśmy się tylko czy przypadkiem w nocy przez sen nie będzie o nich mamrotał co pewnie spotkałoby się z uzasadnioną reakcją ze strony jego dziewczyny Anii 🙂 .  Aniu ,  Tola i Jola to długonogie choć jednonogie rudawe laski a ich zdjęcie na końcu galerii.

 

 

 

 

1 comment on “Majster oraz jego Jola i Tola. A czy Ania o tym wie ?Add yours →

Comments are closed. You can not add new comments.

  1. Co prawda Wojciech wywindował te rudawe piękności i wspaniale prezentują się na zdjęciach, ale nie będę zazdrosna o takie sztywniaczki 😉